Mamo, Tato, wolę wodę

Utworzono dnia 03.12.2012

W naszym przedszkolu zaczęliśmy realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”, koncentrującym się na kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Program jest odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą i otyłością. Organizatorzy konkursu postanowili aktywnie przeciwdziałać temu zjawisku i poprzez edukację oraz zabawę podkreślać rolę wody w codziennej diecie dziecka. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Matki i Dziecka i Instytut Żywności i Żywienia. IV edycja programu została objęta honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem programu jest: - skierowanie uwagi dzieci w wieku przedszkolnym na rolę wody w procesach życiowych, - popularyzowanie wiedzy o roli i znaczeniu wody dla życia, - zachęcenie dzieci do spożywania wody poprzez zwrócenie uwagi na korzystny wpływ wody na samopoczucie, - zwiększenie liczby przedszkoli zapewniających dzieciom stały dostęp do wody pitnej, - propagowanie zdrowego trybu życia oraz zdrowego sposobu odżywiania się, - podnoszenie standardów edukacji oraz sposobów propagowania zdrowego trybu życia oraz zdrowego sposobu odżywiania. Program ten realizowany był w trzech grupach wiekowych (w grupie dzieci 5 – letnich – realizowany przez panią Katarzynę Sołohub, w grupie dzieci 5-6 – letnich – realizowany przez panią Danutę Grzelak oraz w grupie dzieci 6 – letnich – realizowany przez panią Martę Sobiś). Podczas realizacji programu zostały wdrożone 3 zagadnienia – scenariusze, w których uczestniczyło 25 dzieci. Podczas zajęć, dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu. Ponadto podczas zajęć dzieci miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej na temat: „Moja wodna przygoda ze Zdrojkiem” (zadaniem dzieci było wymyślenie historyjki, w której biorą udział wspólnie ze Zdrojkiem; tematyka pracy powinna nawiązywać do picia wody oraz do wiadomości zdobytych przez dzieci podczas zajęć przeprowadzonych w ramach programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”)

Mamo, Tato, wolę wodę

Utworzono dnia 29.01.2016, 12:55