"Wigilijny obiad"

Utworzono dnia 21.12.2016

Każdego roku w naszym przedszkolu spożywamy niezwykły obiad, nazywany WIGILIJNYM OBIADEM. Zgodnie ze staropolską tradycją  w dniu 21.12.2016 r. przed obiadem wszystkie przedszkolaki i pracownicy naszego przedszkola spotkali się w jednej z sal. Po wysłuchaniu kolęd w wykonaniu najstarszej grupy oraz wspólnym zaśpiewaniu kolędy Jeżyki wróciły do sali, by przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia, po czym zasiedliśmy do stołów, na których czekał już obiad. Główne potrawy naszego wigilijnego obiadu to: zupa grzybowa, ryba, kapusta z fasolą, owocowy kompot, a na deser piernik. Na stole nie mogło zabraknąć dodatkowego nakrycia dla wędrowca, którym w tym roku okazała się Pani Nina. Po obiedzie wspólnie kolędowaliśmy.

Opracowała: Katarzyna Sołohub

"Wigilijny obiad"

Utworzono dnia 07.02.2017, 16:41

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.