Wioska Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 07.12.2017

Zastanawiacie się gdzie mieszka Święty Mikołaj? My już wiemy! 07 grudnia mieliśmy doskonałą okazję przekonać się, że mieszka całkiem niedaleko od Koła, bo we wiosce Bicz, w skansenie w pobliżu Konina. Po wczesnym śniadaniu udaliśmy się autokarem w nieznane. Zanim dojechaliśmy na miejsce juz wiedzieliśmy, że czeka nas niesamowita przygoda - ku zaskoczeniu nas wszystki dookoła na drzewach i pod nimi, na drodze dojazdowaj leżał śnieg, którego przecież nie było nigdzie indziej. Na parkingu czekał na nas Elf, a juz po chwili dołączył do niego bałwan Olaf i renifer. Zaprowadzili nas do wspaniałej sali, w której dzieci przygotowywały pierniczki do wypieku. Po skończonej pracy bawiły sie z gospodarzami w rytmie świątecznych melodii i piosenek. Kolejnym niesamowitym i długo oczekiwanym etapem była wizyta w Chatce Mikołaja. Czekały w niej już na nas Królowa Zima oraz Pani Mikołajowa, które oprowadziły nas po Chatce Mikołaja, opowiedziały nam o jego codziennym życiuj, przeczytały nam list od Niego oraz nauczyły rymowanki, która zachęciła Mikołaja do przyjścia do nas. Po rozmowie i zdaniu egzaminu z pytań zadawanych przez Mikołaja, każde z dzieci usiadło obok niego, zostało pasowane na Pomocnika Świętego Mikołaja oraz otrzymało drobny upominek. Nastepnie Mikołaj zaprowadził nas do swoich reniferów i zaprosił do dalszych zabaw oraz na słodki poczęstunek. Ostatnim etapem wizyty w wiosce było wysłanie listów w Mikołajowej Poczcie. Żal nam było wracać do przedszkola. Cieszymy się jednak z odwiedzin w Wiosce Świętego Mikołaja i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z nim już w Wigilię.

Opracowała: Izabela Michalak

Wioska Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 07.12.2017, 19:01

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.