Spotkanie z Górnikiem

Utworzono dnia 04.12.2018

"Dwie rzeczy są najważniejsze na świecie: słońce i sól" Pliniusz Starszy Rzymski Przyrodnik

O prawdziwości takiego stwierdzenia przekonywał nas w przeddzień Barbórki - górniczego święta, górnik z Kopalni Soli "Kłodawa"S.A. Pan Aleksander Ochendalski, Kierownik Działu Wentylacji oraz ratownik górniczy. Ubrany w odświętny galowy strój, z czako i szablą w dłoni, barwnie i szczegółowo opowiadając o tradycjach kopalni, jej ogromnym znaczeniu dla każdego z nas wprawił przedszkolaki w wielkie zdumienie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały pana Aleksandra i obejrzały krótki film o kłodawskiej kopalni soli zrealizowany przez telewizję ogólnopolską, po którym zasypały gościa pytaniami dotyczącymi kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek, no i oczywiście jego stroju. Szczególnie duże zainteresowanie budziły szabla i czako ze wspaniałym pióropuszem, które każde dziecko mogło przymierzyć, wziąć do ręki  i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu okazja do spotkania i porozmawiania z prawdziwym górnikiem. Pan Aleksander przekazał dzieciom nie tylko słone, ale i słodkie upominki. Dzieci gromkimi brawami i słodkim prezencikiem podziękowały Panu Aleksandrowi za przyjęcie zaproszenia i wizytę w naszym przedszkolu oraz złożyły na ręce naszego gościa życzenia dla wszystkich górników  i pracowników Kopalni Soli "Kłodawa". Wszystki Państwu Szczęść Boże!

Dziękujemy Pani Ninie Kupińskiej za pomoc w zaproszeniu górnika.

Opracowała: Izabela Michalak

Spotkanie z Górnikiem